Valahia.News
Image default
Sport Știri interne

FIFA World Cup Qatar 2022 Calificări: România – Macedonia de Nord 3-2

Echipa de fotbal a României a învins Macedonia de Nord cu 3-2 într-un meci disputat joi seară pe Arena Națională. În aceeași grupă Germania a învins Islanda cu 3-0, în timp ce Liechtenstein a pierdut acasă cu 1-0 în fața Armeniei.

România început meciul foarte bine, iar la pauză scorul era 1-0 după golul lui Florin Tănase. În minutul 50 Mihăilă marca spectaculos al doilea gol, iar jocul părea că se îndreaptă spre un câștigător clar.

Macedonenii nu s-au dat bătuți și au reușit să egaleze, marcând de două ori în două minute, 82 și 83. Din fericire pentru tricolori, Ianis Hagi a marcat doar 2 minute mai târziu, aducând cele trei puncte puse în joc.

Următorul meci pentru România se va disputa Duminică împotriva Germaniei. După acest joc, tricolorii vor merge la Erevan pentru meciul cu Armenia de miercuri, 31 Martie.